Typy autofólií

 

Metalické autofólie

Metalické autofólie sú veľmi efektívne pri odrážaní a eliminovaní slnečného žiarenia. Tejto výhode sa tešia najmä vďaka použitiu kovových čiastíc, ktoré sú nanášané na fóliu zvyčajne v 2-3 polyesterových vrstvách. Menej kvalitné autofólie obsahujú menej čiastočiek alebo polyesterových vrstiev. Metalické autofólie slnečné žiarenie vo veľkom množstve odrážajú a menej pohlcujú. Vďaka odrazu majú výsoký výkon odrazu slnečného žiarenia a dlhú životnosť. Na tieto autofólie poskytujeme 7 ročnú záruku a zo skúseností viem, že jej životnosť je viac ako 10 rokov. Nevýhodou pre niekoho môže byť lesklý vzhľad s kovovým nádychom. Ak je vašou prioritou redukcia tepla v interiéri a odrážanie žiarenia, tieto autofólie sú ideálnym riešením.
Upozornenie !!!!! Menej kvalitne autofólie s menšou vrstvou metalických častíc majú nižší výkon odrazu slnečného žiarenia, menej rokov záruky a životnosti.

Farebné autofólie

Farebné autofólie patria k obľúbeným doplnkom auta a majú priamy podiel na jeho vzhľade. Delia sa na jednovrstvové a dvojvrstvové. Redukcia slnečného žiarenia u jednovrstvových farebných autofólií je nízka a preto majú tieto fólie krátku záruku – 2 až 3 roky. Dvojvrstvové sa skladajú až z dvoch farebných polyesterových fólií, čím je umocnená ich schopnosť redukovať slnečné žiarenie. Taktiež majú až 5-ročnú záruku.

Pri výrobe týchto autofólií je do nich pridané farbivo akejkoľvek farby, čo poskytuje skoro nekonečné možnosti skrášlenia svojho auta. Slnečné teplo pohlcujú a do interiéru ho vpúšťajú iba vtedy, keď sú nim už naplnené. Aj kvôli tomu sa odporúča auto parkovať najmä v tieni alebo v garáži, čo okrem iného zvýši aj ich životnosť. Tieto fólie oproti keramickým či metalickým redukujú žiarenie menej efektívne, a to približne o 20%. Ich životnosť, farebná stálosť sú v porovnaní s ostatnými typmi tiež na nižšej úrovni. Cena a vzhľad farebných autofólií sú však ich najväčšími plusmi a rozhodne stoja za zváženie.

Prihlásenie